13. november 2018. Stanislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Exprezidenta Izraela pustia z väzenia, sedí za znásilnenie

SITA  18.12.2016 18.12.2016  

Mošeho Kacava odsúdili v novembri 2011 za to, že v 90. rokoch, keď bol členom kabinetu, znásilnil vládnu zamestnankyňu a sexuálne obťažoval ďalšie ženy aj neskôr, keď slúžil ako hlava štátu.TEL AVIV 18. decembra (WebNoviny.sk) - Zdiskreditovaného izraelského exprezidenta Mošeho Kacava prepustia predčasne z väzenia, kde si odpykáva sedemročný trest za znásilnenie. Kacav, ktorý absolvoval už viac než dve tretiny dĺžky odňatia slobody, bude podmienečne prepustený v priebehu týždňa, uviedli miestne médiá.
Príslušná komisia v nedeľu totiž rozhodla, že 71-ročný Kacav môže po piatich odsedených rokoch opustiť väzenské zariadenie Maasijahu. Jeho dve predchádzajúce žiadosti boli zamietnuté. Kacava odsúdili v novembri 2011 za to, že v 90. rokoch, keď bol členom kabinetu, znásilnil vládnu zamestnankyňu a sexuálne obťažoval ďalšie ženy aj neskôr, keď slúžil ako hlava štátu.
Exprezident z rokov 2000 až 2007 však trval na tom, že obvinenia voči nemu sú lživé a odmietol aj navrhovanú dohodu o priznaní viny, ktorá by mu zaručila miernejšiu obžalobu, pripomína stanica BBC. Z prezidentského úradu odstúpil krátko po tom, ako ho v roku 2007 obvinili zo zmienených trestných činov. Usvedčili ho v roku 2010 v dvoch bodoch zo znásilnenia svojej sekretárky v roku 1998, keď bol ministrom cestovného ruchu.
Kacav sa narodil v Iráne a stal sa prvým prezidentom židovského štátu pochádzajúcim z moslimskej krajiny. V roku 1977 sa ako 30-ročný stal poslancom Knesetu (parlamentu) za stranu Likud.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow