19. máj 2019. Gertrúda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Facebook ukázal v priamom prenose skupinové znásilnenie ženy

SITA  24.1.2017 24.1.2017  

Muži znásilnenie vysielali naživo na sociálnej sieti Facebook pre uzavretú skupinu členov.ŠTOKHOLM 24. januára (WebNoviny.sk) - Švédska polícia v pondelok vypočúvala trojicu mužov, ktorých zadržala v nedeľu v meste Uppsala pre podozrenie zo znásilnenia Švédky. Muži údajné znásilnenie vysielali naživo na sociálnej sieti Facebook pre uzavretú skupinu členov, informoval na tlačovej konferencii zástupca prokurátora Magnus Berggren.
Na konci filmu jeden z mužov vyhlásil "bola si znásilnená" a zasmial sa. Polícia potvrdila, že video videli "mnohí" a jedna mladá diváčka zavolala políciu. Josefine Lundgrenová (21) povedala pre denník Expressen, že videla, ako jeden z mužov strhal zo ženy šaty a potom ju zaľahol. Ďalší z mužov mal podľa nej pištoľ. Online svedkovia povedali švédskym médiám, že videli aj ďalšiu časť, v ktorom tá istá približne 30-ročná žena poprela znásilnenie. Neboli si však istí, či nekonala pod nátlakom.
Švédska rozhlasová a televízna spoločnosť SVT uviedla, že muži ešte stále streamovali, keď do bytu dorazila polícia. Troch mužov vo veku od 19 do 25 rokov na mieste zatkla. "Nemáme prístup k (odvysielanému) filmovému materiálu, ktorý ukazoval údajné napadnutie," povedal na tlačovej konferencii zástupca prokurátora a dodal, že polícia má iba niekoľko klipov.
Má však dôkazy z miesta činu, výpovede podozrivých a ľudí, ktorí videli online stream.Hovorkyňa polície Lisa Sannerviková vyzvala ľudí, ktorí si stiahli uvedený stream, aby ho nešírili a odovzdali ho policajným vyšetrovateľom. V skupine, ktorá incident v danej chvíli online sledovala, bolo podľa švédskych médií zalogovaných asi 200 ľudí.Facebook ponúka live-stream od konca roka 2015. Často túto funkciu využívajú najmä médiá.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow