12. december 2018. Otília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

FBI čelí veľkej kritike, tip o strelcovi z Floridy a jeho túžbe zabíjať dôkladne nepreverili

 17.2.2018 17.2.2018  

PARKLAND 17. februára (WebNoviny.sk) — Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) čelí kritike za to, že nepreveril januárový telefonát, v ktorom volajúci označil Nikolasa Cruza za potenciálnu hrozbu.
Úrad dostal 5. januára telefonický tip, v ktorom ho volajúci informoval o Cruzovom čudáctve, vlastníctve zbraní, túžbe zabíjať a znepokojivých príspevkoch na sociálnych sieťach. Navyše vyslovil obavy, že by mohol uskutočniť útok na škole. Úrad v piatok pripustil, že tip mal byť dôkladne preverený.

Na študentov pálil poloautomatickou puškou

Devätnásťročný Cruz zastrelil v stredu na strednej škole v Parklande v americkom štáte Florida 17 ľudí. Bývalý študent školy pálil na študentov poloautomatickou puškou AR-15. Zbraň mal v legálnom vlastníctve, a to napriek tomu, že viacerí ľudia, ktorí ho poznali, vrátane spolužiakov a učiteľov, ho označovali za psychicky nestabilného.
Na internete sa navyše niekoľkokrát vyhrážal, že má chuť zabíjať ľudí. "Chcem zomrieť v boji, zabíjajúc tony ľudí," znel napríklad jeden z jeho príspevkov na sociálnych sieťach.
Vylúčený z "disciplinárnych dôvodov"
Cruza nedávno vylúčili zo strednej školy Marjory Stonemanovej-Douglasovej z "disciplinárnych dôvodov" po tom, čo zbil nového priateľa svojej expriateľky. Bývalí spolužiaci o páchateľovi okrem iného prezradili, že bol samotár, ktorý mal veľmi málo priateľov, chcel vstúpiť do armády a zaujímal sa o poľovníctvo.
Na Cruzových profiloch na viacerých sociálnych sieťach je množstvo fotografií zobrazujúcich ho s rôznymi typmi pušiek, pištolí a nožov.
Stredajšia streľba je podľa amerických médií najhoršou tragédiou na americkej škole od roku 2012, keď pri streľbe v Connecticute zomrelo 26 ľudí. Polícia Cruza po čine zadržala a obvinila ho z niekoľkonásobnej vraždy.
Viac k témam: FBI Federal Bureau of Investigation, Florida, streľba na strednej škole, USAZdroj: Webnoviny.sk - FBI čelí veľkej kritike, tip o strelcovi z Floridy a jeho túžbe zabíjať dôkladne nepreverili © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow