29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Fica mrzí, že Kiska nevyznamenal ľudí z predsedníctva

SITA  19.1.2017 19.1.2017  

Premiér Robert Fico bol podľa vlastných slov presvedčený, že najvhodnejšou príležitosťou, kde prvýkrát budeme môcť poďakovať za zvládnutie slovenského predsedníctva, mohli byť udalosti spojené s odovzdávaním štátnych vyznamenaní.BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico navrhol prezidentovi Andrejovi Kiskovi udeliť štátne vyznamenanie ľuďom, ktorí sa najviac podieľali na zvládnutí slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie (SK PRES). To však bolo razantne odmietnuté. Fico to povedal pri stretnutí s ľuďmi, ktorí sa na SK PRES podieľali.
Premiér bol podľa vlastných slov presvedčený, že najvhodnejšou príležitosťou, kde prvýkrát budeme môcť poďakovať za zvládnutie slovenského predsedníctva, mohli byť udalosti spojené s odovzdávaním štátnych vyznamenaní.
Odporúčame:

Prezident udelil vyznamenania, ocenil aj Kaščáka či Langoša

"Nie je žiadnym tajomstvom, že som požiadal pána prezidenta, aby ľuďom, ktorí sa najviac pričinili o zvládnuté slovenské predsedníctvo, udelil štátne vyznamenanie, čo bolo dosť razantne odmietnuté. Mrzí ma v tejto súvislosti, že iné podujatie, ktoré tiež začína na 'P', ale nebolo to predsedníctvo, dostalo štátne vyznamenanie. A taká významná udalosť, ako je šesť mesiacov regulovania procesov v Európskej únii, bola opomenutá," povedal Fico. Štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. triedy dostal od prezidenta aj organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák.
Ako v stanovisku pre agentúru SITA uviedol hovorca prezidenta Roman Krpelan, "Kancelária prezidenta nikdy nedostala oficiálny návrh od vlády na vyznamenanie kohokoľvek za slovenské predsedníctvo".
Premiér Robert Fico v stredu poďakoval ľuďom, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Predsedníctvo Slovensko podľa neho zvládlo, bolo čestným sprostredkovateľom a výkon Slovenska ocenili aj najvyšší predstavitelia Európskej únie aj lídri členských krajín.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow