20. júl 2019. Iľja/Eliáš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Fico a Kaliňák na Štedrý deň navštívili hasičov

SITA  24.12.2016 24.12.2016  

Hasiči budú mať Štedrú večeru na hasičskej stanici.PIEŠŤANY 24. decembra (WebNoviny.sk) – Piešťanských hasičov v službe na Štedrý deň navštívili predseda vlády Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák. Hasiči, ktorí nastúpili do práce ráno, sa k svojim rodinám dostanú až po 24-hodinovej službe. Štedrú večeru tak budú mať v práci. Svojou kapustnicou však ponúkli aj vládnu návštevu.
"Prostredníctvom tohto stretnutia chceme vyjadriť úctu a rešpekt ku každému povolaniu a každému človeku, ktorý 24. decembra musí byť v práci. Či už ide o hasičov, lekárov, policajtov alebo ľudí z rôznych nepretržitých prevádzok," povedal premiér Fico.
Hasičský a záchranný zbor podľa neho prešiel v posledných rokoch obrovskými zmenami nielen pokiaľ ide o techniku a vybavenosť, ale aj v prípade profesionality, schopností a zručností hasičov. Minister Robert Kaliňák v tejto súvislosti dodal, že v najbližšom období bude vedenie rezortu vnútra venovať pozornosť výstroju hasičov, ich zabezpečeniu a motivácii. Prichádza podľa neho čas opäť obmieňať aj niekoľkoročnú techniku.
Hasičská stanica v Piešťanoch patrí k najmodernejším na Slovensku. Podľa Krajského riaditeľa HaZZ v Trnave Vojtecha Valkoviča obnovou už prešli prakticky všetky hasičské stanice v Trnavskom kraji, výnimkou je len krajské mesto Trnava.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow