28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Fico je v Bielorusku, podpíše tam komuniké o spolupráci

SITA SITA SITA  25.11.2016 25.11.2016  

Premiér Robert Fico v Bielorusku otvorí nové priestory zastupiteľského úradu aj spoločný vedecko-výskumný projekt v oblasti medicíny a farmácie.BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) - Premiér Robert Fico dnes odcestoval na oficiálnu návštevu Bieloruska. V hlavnom meste Minsk sa stretne s najvyššími predstaviteľmi krajiny – prezidentom Alexandrom Lukašenkom a predsedom vlády Andrejom Kobjakovom, s ktorými absolvuje spoločné rokovania.
S Kobjakovom podpíše aj komuniké o spolupráci. Neskôr sa zúčastní na slávnostnom otvorení nových priestorov zastupiteľského úradu SR v Bielorusku a na Námestí víťazstva, kde sa nachádza Pamätník víťazstva na počesť víťazstva sovietov nad fašistickým Nemeckom a na pamiatku sovietskych vojakov a partizánov padlých v druhej svetovej vojne vztýčený v roku 1954, položí veniec. Odtiaľ sa presunie do mesta Bešenkoviči vo Vitebskom regióne, kde otvorí spoločný slovensko-bieloruský vedecko-výskumný projekt v oblasti medicíny a farmácie s názvom Nativita.
Návšteva sa uskutočňuje v rámci mandátu Slovenskej republiky ako predsedníckej krajiny v Rade Európskej únie. Jej cieľom je podporiť obojstranne výhodné projekty vzájomnej spolupráce v období, keď Európska únia obnovuje obchodný dialóg s Bieloruskom a deklaruje zdvojnásobenie bilaterálnej pomoci tejto krajine.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow