26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Fico pôjde na summit do Bruselu, témou bude aj migrácia

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Lídri na decembrovej Európskej rade budú rokovať najmä o migrácii, bezpečnosti, hospodárskom asociálnom vývoji, mládeži a vonkajších vzťahoch.BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Predseda vlády Robert Fico sa 15. a 16. decembra zúčastní na zasadnutí Európskej rady v Bruseli. Hlavnými témami summitu budú migrácia, bezpečnosť, hospodársky a sociálny vývoj, mládež a vonkajšie vzťahy.
"V súlade s časovým harmonogramom Bratislavskej cestovnej mapy sa decembrové zasadnutie Európskej rady bude venovať téme migrácie. Úlohou Európskej rady bude vyhodnotiť pokrok v súvislosti s partnerským rámcom a uzatváraním kompaktov s vybranými africkými štátmi. Lídri určia ďalšie smerovania v tomto procese a rozhodnú, či bude partnerský rámec rozšírený aj na ďalšie krajiny," píše sa v predkladacej správe k materiálu, ktorý schváli vláda.
Kľúčová bude debata zameraná na implementáciu dohody EÚ – Turecko a reformu Spoločného európskeho azylového systému, vrátane návrhov ako aplikovať princípy zodpovednosti a solidarity v budúcnosti.
Na summite sa bude klásť dôraz aj na implementáciu Agendy v oblasti bezpečnosti a posilnenia spolupráce v rámci EÚ v oblasti bezpečnosti a obrany. V súvislosti s témou hospodárskeho a sociálneho vývoja a mládeže vyhodnotí Európska rada pokrok v oblasti investícií, stratégií jednotného trhu a iniciatív zameraných na mládež.
V kontexte vonkajších vzťahov EÚ sa bude diskutovať o vzťahoch s Ruskou federáciou, ako aj o ďalšom postupe vo veci asociačnej dohody s Ukrajinou v nadväznosti na výsledky referenda v Holandsku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow