2. december 2020. Bibiána. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Fico: V Berlíne išlo o útok proti kultúrnej identite Európy

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Premiér Robert Fico zopakoval svoje vyhlásenie, že nebude súhlasiť s vytvorením ucelenej moslimskej komunity na Slovensku. Podľa zatiaľ dostupných informácií je páchateľom útoku v Berlíne migrant, buď z Pakistanu, alebo Afganistanu.BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Útok na ľudí na vianočných trhoch v Berlíne bol útokom proti kultúrnej identite Európy. Vyhlásil to predseda vlády Robert Fico po zasadnutí Národného bezpečnostného analytického centra. "Útok na ľudí, ktorí sa stretávajú na vianočných trhoch a pripravujú sa na Vianoce, považujem za útok proti kultúrnej identite Európy ako takej," povedal premiér Fico.

ÚTOK V BERLÍNE

Hoci ešte v Nemecku prebieha vyšetrovanie a nemecké orgány pracujú s viacerými scenármi toho, čo sa v pondelok večer stalo, Slovensko pracuje s tým, že išlo o teroristický útok. Slovensko zároveň ponecháva druhý stupeň teroristického ohrozenia, ktorý sme po prvýkrát v histórii zaviedli po marcových útokoch v Bruseli.
Premiér informoval, že od pondelkového večera je v kontakte s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a šéfom SIS Antonom Šafárikom. Slovensko tiež ponúklo spoluprácu nemeckým zložkám, tajné služby zbierajú a vyhodnocujú informácie a policajný zbor takisto prijme opatrenia.
Prítomnosť policajných hliadok sa podľa Fica posilňuje o 50 percent. Premiér tiež zopakoval svoje vyhlásenie, že nebude súhlasiť s vytvorením ucelenej moslimskej komunity na Slovensku. Podľa zatiaľ dostupných informácií išlo o migranta, buď z Pakistanu, alebo Afganistanu.
Odporúčame:

Foto: Do davu na vianočných trhoch v Berlíne vrazil kamión

Páchateľ z Berlína prišiel do Nemecka ako utečenec

Reakcie politikov na útok kamiónom v Berlíne

Premiér tiež vyslovil úprimnú sústrasť rodinám a blízkym mŕtvych a poprial skoré uzdravenie zraneným. Podľa doterajších informácii pri útoku zomrelo 12 ľudí, spomedzi 50 zranených sú niektorí vo vážnom stave. Opatrenia, ktoré Slovensko zatiaľ prijalo, považuje Fico za správne. Premiér si myslí, že verejnosť bude čakať tvrdšiu reakciu a myslí si, že pohár trpezlivosti preteká. Ľudia chcú žiť v pokoji a bez strachu, dodal.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow