26. september 2018. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Fico zablahoželal Merkelovej k víťazstvu vo voľbách, Schulzovi želá v opozícii len to najlepšie

 25.9.2017 25.9.2017  

BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) - Premiér Robert Fico zablahoželal nemeckej kancelárke Angele Merkelovej k víťazstvu v nemeckých parlamentných voľbách. Uviedol to na svojom facebookovom profile Robert Fico, predseda vlády Slovenskej republiky.

Odporúčame:Aktualizované: Voľby v Nemecku vyhrala Merkelovej CDU/CSU, ale má najmenšiu podporu od roku 1949

Voľby do nemeckého spolkového snemu sa konali v nedeľu. Ako sa píše v statuse, Fico s rešpektom vníma aj výsledok sociálnodemokratickej strany a želá Martinovi Schulzovi len to najlepšie v opozícii, pre ktorú sa táto strana nakoniec rozhodla.

Odporúčame:Dôležitý výsledok pre stabilitu a bezpečnosť v Európe, okomentoval Kiska triumf Merkelovej vo voľbách

"Je veľmi dobré, že v Nemecku bude štandardná demokratická a kontinuálna vláda, pretože podstatná je proeurópska orientácia. Počkáme na zostavenie vlády a potom predpokladám, že staronová nemecká spolková kancelárka A. Merkelová a francúzsky prezident Emmanuel Macron spoločne začnú presadzovať väčšiu integráciu EÚ, najmä v rámci eurozóny. Záujmom Slovenska je samozrejme byť pri tom a aktívne sa zapájať do procesu kľúčových rozhodnutí o ďalšej budúcnosti EÚ," píše premiér na Facebooku.
Viac k témam: Nemecko, parlamentné voľby v Nemecku, Robert FicoZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Fico zablahoželal Merkelovej k víťazstvu vo voľbách, Schulzovi želá v opozícii len to najlepšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow