1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Flašíková Beňová sa na Facebooku vyjadrila k snemu Smeru-SD

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Ak Robert Kaliňák ostane podpredsedom Smeru-SD, snem bude zbytočný, myslí si europoslankyňa Monika Flašíková Beňová.BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny,sk) - Ak aj po víkendovom sneme strany Smer-SD ostane podpredsedom minister vnútra Robert Kaliňák, pôjde v princípe o zbytočný personálny snem. Na svojom facebookovom profile to tvrdí europoslankyňa a spoluzakladateľka strany Monika Flašíková Beňová. Tvrdí, že "členská základňa a aj naši voliči a sympatizanti očakávali, že príde k zásadnejšej zmene". Flašíkovej Beňovej takisto chýba aj nominácia ženy - podpredsedníčky.
Odporúčame:

Smer bude mať snem, Čaplovič a Paška vo funkciách končia

Smer-SD rapídne klesá, s Mostom-Híd a SNS by nemal väčšinu

Flašíková Beňová a Blaha reagujú na pokles preferencií Smeru

Na sneme strany v Prešove má prísť k personálnym zmenám. Podpredsedu strany Dušana Čaploviča, ktorý listom predsedovi Smeru oznámil, že už nehodlá byť funkcionárom, nahradí žilinský župan Juraj Blanár. Vo funkcii skončí aj Pavol Paška a nahradí ho minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý doteraz pôsobil ako stranícky šéf v Košickom kraji.
"Ohlasované nominácie na posty podpredsedov sú však z môjho pohľadu menej ako kozmetickou úpravou. Okrem toho celkom jednoznačne chýba mne ako žene nominácia aspoň jednej podpredsedníčky - ženy. Aj na východnom Slovensku, aj v Žilinskom kraji ich máme a ich pracovitosť je minimálne porovnateľná či už s Petrom Žigom alebo Jurajom Blanárom. Je našou hanbou, že už roky ženu na tomto poste ako strana nemáme," napísala Flašíková Beňová s tým, že Slovensko nepatrí len mužom. "Je to aj krajina úspešných a často omnoho čestnejších a rovnejších žien," dodala.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow