27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Foto: Cyklón Enawo vyhnal z domovov vyše tisícky ľudí

 10.3.2017 10.3.2017  

ANTANANARIVO 10. marca (WebNoviny.sk) - Tropická búrka Enawo pripravila Madagaskare o život na najmenej päť ľudí a z domovov vyhnala viac ako 10 000 obyvateľov. Enawo ešte ako cyklón zasiahol severnú časť Madagaskaru, pričom k metropole Antananarivo sa dostal v stredu.
Na severe a východe Madagaskaru prišlo o život dovedna päť ľudí a zranilo sa ďalších sedem, uviedlo v stredu večer tamojšie stredisko pre zvládanie katastrof. Len v samotnom Antananarive museli úrady evakuovať zo zaplavených oblastí vyše 700 ľudí.
Enawo sprevádzal vietor s rýchlosťou 230 kilometrov za hodinu, ktorý o deň neskôr zoslabol na 90 km/h. Samotný cyklón zároveň preklasifikovali na miernu tropickú búrku. Škody spôsobené búrkou ešte znásobili problémy tejto chudobnej africkej krajiny, ktorej viaceré oblasti kvôli predošlému obdobiu sucha aktuálne zápasia s nedostatkom potravín.
Cyklóny a tropické búrky zasahujú ostrov Madagaskar pomerne často, pričom v roku 2012 si tam cyklón Giovanna spoločne s búrkou Irina vyžiadal dovedna 112 životov.

Zobraziť fotogalériu k článku:Cyklón Enawo vyhnal z domovov tisícky ľudí

 

Viac k témam: cyklón Enawo, Madagaskar, počasieZdroj: Webnoviny.sk - Foto: Cyklón Enawo vyhnal z domovov vyše tisícky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow