17. december 2018. Kornélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Foto: V Ríme sa objavilo graffiti, na ktorom sa pápež bozkáva s Trumpom

 12.5.2017 12.5.2017  

RÍM 12. mája (WebNoviny.sk) - Graffiti zobrazujúce pápeža Františka ako sa bozkáva s diablom nápadne pripomínajúcim amerického prezidenta Donalda Trumpa sa dnes objavilo v talianskej metropole Rím.
Pouličná maľba oboch mužov zachytila v životnej veľkosti a vo vášnivom objatí. Je umiestnená neďaleko mohutnej kruhovej stavby Anjelského hradu, ktorý je v pešej vzdialenosti od Baziliky svätého Petra. Podpísaný je na nej taliansky streetartový umelec Tvboy. Graffiti obsahuje tiež nápis "dobro odpúšťa zlu", uviedla agentúra DPA.

Odporúčame:Donald Trump navštívi Vatikán, stretne sa s pápežom a ďalšími hodnostármi

Trump navštívi Vatikán 24. mája počas svojej prvej zahraničnej cesty v pozícii šéfa Bieleho domu. Predtým sa zastaví v Saudskej Arábii a Izraeli.
Trumpova audiencia u pápeža by mohla byť pomerne zložitou schôdzkou, nakoľko obaja majú protichodné názory na množstvo tém. Nezhodnú sa napríklad v otázke klimatickej zmeny, či význame kapitalizmu.
Pápež zároveň Trumpa kritizoval za jeho postoj k migrantom a utečencom, jeho plán vybudovať na americko-mexických hraniciach bezpečnostný múr označil za "nekresťanský". Trump na kritiku reagoval na sociálnej sieti Twitter, kde pápežovo tvrdenie označil za "nehanebné".
Viac k témam: Donald Trump, Pápež František, VatikánZdroj: Webnoviny.sk - Foto: V Ríme sa objavilo graffiti, na ktorom sa pápež bozkáva s Trumpom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow