26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Francúzska polícia zmarila teroristický útok v Štrasburgu

NextFuture NextFuture NextFuture  21.11.2016 21.11.2016  

Protiteroristická sekcia na prokuratúre v Paríži pre spravodajský portál France Info potvrdila zadržanie podozrivých a ich vzatie do vyšetrovacej väzby.ŠTRASBURG 21. novembra (WebNoviny.sk) - Príslušníci Generálneho riaditeľstva pre vnútornú bezpečnosť (DGSI) zadržali štyroch mužov podozrivých z prípravy teroristického útoku v Štrasburgu. Ako v noci na pondelok spresnil predseda regiónu Strasbourg-Eurométropole Robert Herrmann, štvoricu mužov zadržali v noci na nedeľu. Polícia ich okamžite vzala do vyšetrovacej väzby, ktorú v nedeľu večer predĺžila.
"Štrasburg bol reálne ohrozený," uviedol Herrmann. Dodal, že tradičné vianočné trhy v meste "momentálne nie sú ohrozené". Na vianočných trhoch v uliciach a na námestiach Štrasburgu ročne registrujú približne dva milióny návštevníkov. Tento rok ich otvoria 24. novembra a trvať budú až do 24. decembra. Alsaský policajný prefekt Stéphane Fratacci pripustil, že v prípade, že sa objavia dôveryhodné informácie o teroristickej hrozbe v Štrasburgu, vianočné trhy by mohli byť prerušené alebo zrušené.
Protiteroristická sekcia na prokuratúre v Paríži pre spravodajský portál France Info potvrdila zadržanie podozrivých a ich vzatie do vyšetrovacej väzby. Dodala, že zadržanie sa uskutočnilo v rámci predbežného vyšetrovania podozrenia zo spolčovania s cieľom spáchať teroristický útok.
Portál France Info spresnil, že v priebehu dnešného dňa sa k prípadu vyjadrí francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve.
Francúzske médiá pripomenuli, že v roku 2000 sa podarilo prekaziť plán útoku, ktorého terčom mali byť práve vianočné trhy v Štrasburgu, ako aj tamojšia katedrála. V roku 2014 v tejto alsaskej metropole polícia odhalila a zlikvidovala džihádistickú bunku, pričom zadržala siedmich Alsasanov, ktorí v čase od decembra 2013 do apríla 2014 boli v Sýrii. V júli ich súd v Paríži odsúdil na trest väzenia v rozmedzí od šiestich do deviatich rokov.
Najtvrdší trest dostal Karim Mohamed-Aggad, ktorého brata Foueda identifikovali ako jedného zo samovražedných atentátnikov v parížskej koncertnej sále Bataclan. Ich akcia bola súčasťou série teroristických útokov, ktoré sa odohrali v Paríži 13. novembra 2015.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow