26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Francúzsky týždenník Charlie Hebdo bude vychádzať v nemčine

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Nemecká 16-stranová verzia časopisu bude od 1. decembra dostupná na celom území Nemecka za cenu štyri eurá.
PARÍŽ 24. novembra (WebNoviny.sk) - Francúzsky týždenník Charlie Hebdo začne od budúceho štvrtka vychádzať aj v nemčine. Oznámilo to vedenie tohto satirického časopisu, ktorého parížska redakcia sa vlani v januári stala terčom krvavých útokov.
Kontroverzne vnímaný týždenník mal po útokoch islamistov, ktoré si vyžiadali životy 12 ľudí - prevažne členov či spolupracovníkov redakcie, mimo Francúzska najlepšie prijatie práve v Nemecku, uviedla agentúra AP.
Nemecká 16-stranová verzia časopisu bude od 1. decembra dostupná na celom území Nemecka za cenu štyri eurá. Vychádzať bude v náklade 200.000 kusov a jej obsahom budú najmä preklady materiálov zverejnených už vo francúzskej verzii, miesto si tu však nájdu aj exkluzívne príspevky.
Nemeckej verzii týždenníka bude z Paríža šéfovať Minka Schneiderová, uviedla s odvolaním sa na francúzske médiá agentúra DPA. Časopis však bude zamestnávať aj piatich prekladateľov, ktorí budú pracovať z Frankfurtu nad Mohanom. Charlie Hebdo zároveň dúfa, že sa mu časom podarí spolupracovať aj s nemeckými karikaturistami.
Dvojica islamských extrémistov vtrhla 7. januára 2015 do redakcie francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo v Paríži. V jej priestoroch zabila 11 ľudí a na ulici pred sídlom redakcie usmrtila jedného policajta. Nasledovali útoky na políciu na parížskej ulici a na civilistov v supermarkete s kóšer potravinami. Pri dvojdňovom krviprelievaní v oblasti Paríža prišlo o život celkovo 17 ľudí, z toho traja policajti.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow