26. október 2020. Demeter. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

FSB zadržala islamistov, chystali v Moskve teroristický útok

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

V prípade sa začalo trestné konanie pre podozrenie zo zapájania sa do činnosti teroristickej organizácie zakázanej v Rusku. MOSKVA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Agenti ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) zadržali piatich členov bunky, ktorá je napojená na džihádistickú organizáciu Islamský štát a v Ingušsku a Moskve pripravovala teroristické útoky. S odvolaním sa na zdroj v FSB o tom v utorok informovala agentúra Interfax.
Počas prehliadky domu, v ktorom sa podozrivé osoby skrývali, agenti FSB v špeciálne vybudovanej skrýši našli a zhabali päť kusov strelných zbraní a dve výbušné zariadenia. Na výrobu každého z nich bolo použitých zhruba desať kilogramov TNT. FSB našla aj podomácky vyrobené rozbušky k výbušným zariadeniam a náboje k rôznych typom strelných zbraní.
V prípade sa začalo trestné konanie pre podozrenie zo zapájania sa do činnosti teroristickej organizácie zakázanej v Rusku. Zdroj Interfaxu dodal, že októbri tohto roku bol pri protiteroristickej operácii FSB v Ingušsku zlikvidovaný vodca tejto teroristickej bunky a jeho piati komplici. Koncom minulého týždňa FSB oznámila, že zatkla desať ľudí, ktorí plánovali teroristické útoky v Moskve a Petrohrade a mali styky s IS. Zadržaní pochádzajú z krajín strednej Ázie.
Názvy štátov FSB nešpecifikovala, uviedla len, že k zatknutiam došlo v spolupráci s bývalými sovietskymi republikami Kirgizskom a Tadžikistanom. Zadržaným osobám boli vtedy zhabané podomácky vyrobené výbušniny a strelné zbrane. Podozriví sa priznali, že majú styky s niektorými vyššie postavenými členmi Islamského štátu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow