27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Gitarový hrdina, štúdiový sideman aj charizmatický sólista.

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Michal Pavlíček prichádza do Zrkadlového hája so svojím hviezdnym triom.
Po šokujúcej správe o úmrtí Radima Hladíka sa zdalo, že česká rocková scéna stratila posledného veľkého gitarového velikána. No nie je to úplne pravda. Vo svojej kariére stále pokračuje velikán Michal Pavlíček, ktorý začínal s hudbou v sedemdesiatych rokoch.
V kapelách Expanze, Bohemia, Pražský výběr a Stromboli získal cenné skúsenosti a svoj charakteristický rukopis získal ako interpret i skladateľ. Pritom sa nepresadil iba v rockovej hudbe. Po istom čase začal spolupracovať aj s osobnosťami z iných oblastí, napríklad s Richardom Müllerom, Jiřím Stivínom, Miroslavom Vitoušom, Lenkou Filipovou či Kamilom Střihavkom. Pavlíček vedel spraviť nielen búrlivú rockovú náladu, ale i intímnosť vo folkovej tvorbe, bohatú akcentovanosť v jazze, aj scénickú atmosféru. Práve v posledne zmieňovanej oblasti sa posledné roky Pavlíček najviac činil. Napísal hudbu k mnohým baletom, divadelným predstaveniam, televíznym inscenáciám a muzikálom. Za svoju skladateľskú činnosť získal niekoľko ocenení, napr. dvojnásobné víťazstvo v ankete Anděl. Pavlíček sa najlepšie cíti na koncertnom pódiu, keďže však jeho skupiny Stromboli a Pražský Výběr hrávajú teraz iba sporadicky, musel to riešiť iným spôsobom. Z týchto pohnútok založil skupinu Čombeband, kde účinkuje po boku ďalších hviezdnych spoluhráčov: bubeníka Miloša Meiera, basgitaristu Martina Ivana a klaviristu Michala Nejteka.
Už čoskoro zavíta jeden z najkreatívnejších a najrytmickejších českých gitaristov ku nám do Petržalky. MICHAL PAVLÍČEK a jeho TRIO.
Vstupenky v pokladniach KZP a sieti ticketportal.
Informácie o koncerte:

Michal Pavlíček a TRIO

DK ZRKADLOVÝ HÁJ / 02.03.2017 / 19:00 / 12 € predpredaj / 15 € v deň koncertu

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=rYX0zu_oaxw

https://www.youtube.com/watch?v=BDODzSKvfJw

https://www.youtube.com/watch?v=FWxBCq7pCoU

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow