20. október 2020. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Giuliani odmietol Trumpovu vládu, ostáva v súkromnom sektore

SITA SITA SITA  10.12.2016 10.12.2016  

Vážnym kandidátom na ministra zahraničných vecí je v súčasnosti údajne Rex Tillerson, šéf koncernu Exxon Mobil.WASHINGTON 10. decembra (WebNoviny.sk) - Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani nechce byť ďalej zaraďovaný do okruhu osôb, s ktorými sa uvažuje ako s budúcimi členmi vlády novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa.
Samotný víťaz novembrových prezidentských volieb to uviedol v piatkovom vyhlásení, kde tvrdí, že Giuliani by sa mohol "vynikajúco" uplatniť na viacerých ministerských postoch. Namiesto toho sa však rozhodol zostať v súkromnom sektore, čo budúci šéf Bieleho domu podľa vlastných slov rešpektuje.
Odporúčame:

Senátori vyzvali Trumpa, aby nasadil tvrdý kurz voči Rusku

Republikán Giuliani, ktorý v predvolebnej kampani podporoval Trumpa, bol ešte v novembri označovaný za favorita na obsadenie postu ministra zahraničných vecí. Vzhľadom na jeho obchodné kontakty so zahraničím sa však začalo pochybovať o tom, či je naozaj vhodným kandidátom.

Trumpov spolupracovník Reince Priebus, ktorý sa má stať šéfom jeho kancelárie v Bielom dome, v tejto súvislosti uviedol, že tzv. prechodový tím preveroval Giulianiho, pokiaľ ide o možný konflikt záujmov, týmto testom však "prešiel bravúrne".
Vážnym kandidátom na ministra zahraničných vecí v súčasnosti údajne Rex Tillerson, šéf koncernu Exxon Mobil, vo výbere je však naďalej i bývalý guvernér a prezidentský kandidát Mitt Romney.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow