29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Grécki ľavicoví extrémisti zaslali listovú bombu nemeckému ministerstvu financií

 16.3.2017 16.3.2017  

ATÉNY 16. marca (WebNoviny.sk) - Grécka ľavicová extrémistická organizácia Sprisahanie buniek ohňa (SPF) sa dnes prihlásila k odoslaniu balíkovej bomby, ktorá bola adresovaná nemeckému ministrovi financií Wolfgangovi Schäublemu, zachytilo ju však poštové pracovisko jeho rezortu.
"Preberáme zodpovednosť za odoslanie atrapy balíka ministrovi financií Nemecka," uviedli radikáli vo vyhlásení zverejnenom na internete. Vyjadrili zároveň solidaritu členom svojej organizácie odsúdeným v Grécku, ako aj členom iných, podobne zameraných zoskupení v zahraničí. Polícia sa zatiaľ nevyjadrila k pravosti tohto vyhlásenia.

Odporúčame:Balík pre nemeckého ministra financií obsahoval bombu

Uvedenú zásielku objavili v stredu pracovníci spolkového ministerstva financií v Berlíne, ktorých pri jej presvietení röntgenom zaujali podozrivé drôty a zavolali preto pyrotechnikov. Tí našli vo vnútri výbušnú zmes a rozbušku. Zásielka mohla pri otvorení spôsobiť vážne zranenia.
V prípade potvrdenia odosielateľa by nešlo o prvý prípad, keď uvedená organizácia poslala do zahraničia takúto zásielku. V minulosti boli adresátmi aj nemecká kancelárka Angela Merkelová a vtedajší taliansky premiér Silvio Berlusconi.
Výbuch listovej bomby hlásili dnes z pobočky Medzinárodného menového fondu (MMF) v Paríži, kde podľa bezpečnostných zložiek utrpela zranenie jedna osoba. Šéfka MMF Christine Lagardová útok odsúdila a označila ho za "zbabelý násilný čin".
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécki ľavicoví extrémisti zaslali listovú bombu nemeckému ministerstvu financií © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow