16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Grécko schválilo sporné vianočné bonusy dôchodcom

SITA  16.12.2016 16.12.2016  

Za vyplatenie bonusov hlasovalo 196 poslancov gréckeho parlamentu, hoci zahraniční veritelia krajiny pre nesúhlas s takýmito výdavkami pozastavili realizáciu dohody o zmiernení dlhu Grécka.ATÉNY 16. decembra (WebNoviny.sk) - Grécki poslanci schválili kontroverzné vyplatenie vianočných bonusov pre dôchodcov s nízkymi príjmami. Parlament vo štvrtok vyplatenie bonusov odhlasoval napriek tomu, že zahraniční veritelia krajiny pre nesúhlas s takýmito výdavkami pozastavili realizáciu dohody o zmiernení dlhu Grécka, na ktorom sa s Aténami dohodli minulý týždeň.
Za bonusy, ktoré Atény chcú vyplácať budúci týždeň, bolo 196 poslancov. Hlasovania sa zdržalo 61 zákonodarcov z hlavnej opozičnej konzervatívnej strany. Vláda plánuje vyplatiť 617 mil. eur pre 1,6 mil. dôchodcov.

Podľa predstaviteľov eurozóny opatrenia na zmiernenie dlhu by mohli do roku 2060 znížiť grécky dlh o 20 percentuálnych bodov. Verejný dlh krajiny je zhruba na úrovni 180 percent hrubého domáceho produktu. Takáto výška dlhu je podľa expertov neudržateľná. Grécka vláda trvá na tom, že nerobí nič, čo by nebolo v súlade s podmienkami zahraničnej n

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow