18. október 2018. Lukáš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Harabin sa nedopustil disciplinárneho previnenia, oslobodili ho aj pri ďalšom návrhu

 3.4.2017 3.4.2017  

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) - Za včasné nezvolanie trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu SR na zjednotenie rozdielneho rozhodovania senátov v prípade policajnej inšpekcie ministerstva vnútra, tak ako to navrhovala šéfka súdu Daniela Švecová, nebude Štefan Harabin disciplinárne potrestaný.
Prvostupňový disciplinárny senát ho dnes po vyše 7,5 hodiny trvajúcom pojednávaní spod návrhu oslobodil, lebo sa nedopustil disciplinárneho previnenia. Uviedol to predseda senátu Erik Uhlár. Proti rozhodnutiu sa možno odvolať a právny zástupca predsedníčky NS SR Marek Benedik avizoval, že tak urobia.
Štefan Harabin v súčasnosti čelí šiestim disciplinárnym návrhom, päť podala Švecová, jeden predsedníčka Súdnej rady SR Jana Bajánková. Žiadne konanie o týchto návrhoch zatiaľ nie je definitívne ukončené.
Viac k témam: Najvyšší súd SR, Štefan Harabin, súdnictvo, súdyZdroj: Webnoviny.sk - Harabin sa nedopustil disciplinárneho previnenia, oslobodili ho aj pri ďalšom návrhu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow