23. máj 2019. Želmíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Harold má 91 rokov a 18.-krát bude na inaugurácii prezidenta

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

B. Harold Smick Jr. ako prvú videl inauguráciu Franklina D. Roosevelta na úvod jeho tretieho funkčného obdobia, ktoré odslúžil ako zatiaľ jediný prezident v dejinách USA.SALEM 19. januára (WebNoviny.sk) - Účastníkom piatkového uvedenia nového prezidenta USA Donalda Trumpa do úradu bude aj B. Harold Smick Jr., 91-ročný obyvateľ štátu New Jersey, ktorý navštívi Washington pri takejto príležitosti už 18.-krát v živote.

ONLINE Z PREZIDENTSKÝCH VOLIEB V USA

Odporúčame:

Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri scenáre podľa expertov

Smick pochádzajúci z mesta Salem má stále živé spomienky na 20. január 1941, keď získal ako 15-ročný prvú osobnú skúsenosť s podujatiami pri inaugurácii nového šéfa Bieleho domu. Do hlavného mesta vtedy prišiel sledovať prísahu Franklina D. Roosevelta na úvod jeho tretieho funkčného obdobia, ktoré odslúžil ako zatiaľ jediný prezident v dejinách USA, informovala televízna stanica WCAU-TV.

Smick neporuší tradíciu a nenechá si ujsť ani piatkovú inauguráciu republikána Trumpa, hoci je podporovateľom Demokratickej strany a v novembrových prezidentských voľbách dal hlas Trumpovej súperke Hillary Clintonovej. Dlhoročný milovník inaugurácií si tiež vypestoval istú "závislosť od Oválnej pracovne" a zbiera všetko, čo s týmito ceremóniami súvisí. Vlastní tak napríklad špeciálne gombíky alebo kus plsti, ktorá zakrývala pódium počas Rooseveltovej inaugurácie.
Smick pred nástupom Trumpa do funkcie povedal, že sa modlí za to, aby priniesol ľuďom mier, zdravotnú starostlivosť a pracovné miesta.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow