26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Hasiči radia, ako prežiť bezpečné sviatky

SITA  24.12.2016 24.12.2016  

Vianočný stromček odporúčajú hasiči umiestniť do dostatočne veľkého priestoru, ďalej od vykurovacích zariadení a otvoreného ohňa.BRATISLAVA 24. decembra (WebNoviny.sk) - Sériu odporúčaní, ako bezpečne prežiť sviatočné obdobie, ponúka občanom aj Hasičský a záchranný zbor.
Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová, hasiči odporúčajú v domácnosti používať iba certifikované vianočné osvetlenie. "V prípade, že sa v byte nenachádzajú žiadne osoby, je potrebné osvetlenie na vianočnom stromčeku vypnúť zo zásuvky," uviedla Farkasová.
Vhodné je podľa nej tiež rešpektovať pokyny výrobcu a predajcu osvetlenia a nevykonávať neodborné zásahy v súvislosti s opravou jednotlivých žiaroviek či kábla. Vianočný stromček odporúčajú hasiči umiestniť do dostatočne veľkého priestoru, ďalej od vykurovacích zariadení a otvoreného ohňa.
Hasiči pripomínajú aj riziká spojené s prípravou sviatočných pokrmov. Zdôrazňujú, aby gazdinky za žiadnych okolností nenechávali pripravovaný pokrm na sporáku bez dozoru dospelej osoby. Ďalej zdôrazňujú vyvarovať sa opätovnému používaniu oleja, ktorý by sa mohol prepáliť a vzbĺknuť.
Horiaci olej sa podľa hasičov nemá hasiť vodou, ale zadusiť utierkou alebo uterákom. "Nepoužívané kuchynské spotrebiče je potrebné vypnúť z elektrického zdroja energie," pripomenula Farkasová s tým, že je tiež vhodné používať počas manipulácie s horúcimi materiálmi ochranné prostriedky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow