26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Hasiči zasahovali pri desiatkach požiarov, najmä na východe

SITA  6.1.2017 6.1.2017  

Najviac požiarov vzniklo v Košickom kraji, a to deväť.
BRATISLAVA 6. januára (Webnoviny.sk) - Hasiči vo štvrtok zasahovali pri vysokom počte požiarov v rodinných domoch a bytovom hospodárstve. Od 7:00 do 21:30 hasičov vyslali k 20 požiarom, ktoré vznikli v rodinných domoch, a k siedmim požiarom v bytovom hospodárstve.
Pri najvyššom počte takýchto udalostí zasahovali hasiči v Košickom kraji, kde vzniklo deväť požiarov, v Prešovskom kraji vzniklo šesť požiarov, v Banskobystrickom päť, v Bratislavskom štyri, v Trenčianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji po jednom požiari. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.
Najčastejšou príčinou vzniku požiaru v rodinných domoch bolo vyhorenie sadzí v komíne, v bytovom hospodárstve zasahovali hasiči pri požiari v spoločných priestoroch, pri požiari pivnice a v niekoľkých prípadoch bola príčinou prihorená strava na sporáku. Hasiči zasahovali aj pri požiari bytu, ktorý vypukol o 20:30 v Liptovskom Mikuláši. Pri udalosti sa zranila jedna osoba, ktorá sa nadýchala splodinami horenia. Vďaka rýchlemu zásahu hasičov, ktorí zlikvidovali požiar za pol hodinu, nebola potrebná evakuácia zvyšných obyvateľov bytovky.
V piatok zomrela pri požiari rodinného domu v obci Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom jedna osoba. Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, hasičov k požiaru vyslali po 7:30. Po príchode zistili, že interiér je silno zadymený a že v dome je pravdepodobne jedna osoba. Tú vytiahli, ale už nejavila známky života. Požiar sa podarilo lokalizovať po pol hodine, hasiči momentálne objekt odvetrávajú.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow