23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Hlasovanie v tureckom referende skončilo, priebežne vedú zástancovia zmien

 16.4.2017 16.4.2017  

ISTANBUL 16. apríla (WebNoviny.sk) - Zástancovia ústavných zmien v Turecku vedú na základe čiastkových výsledkov nedeľňajšieho referenda.
Po sčítaní viac ako 53 percent odovzdaných hlasov podporilo významné posilnenie právomocí hlavy štátu a zmenu politického systému zo súčasného parlamentného na prezidentský vyše 57 percent oprávnených voličov.

Odporúčame:Pohľad z Izraela: Vojna Alaha a jeho posla Erdogana sa blíži k historickému zlomu

S uvedenými zmenami nesúhlasí takmer 43 percent Turkov, vyplýva z výsledkov, priebežne zverejňovaných agentúrou Anadolu na špeciálnej volebnej stránke.
V rodnom meste úradujúceho prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, kde je sčítaných 96 percent hlasov, je výsledok podľa denníka Daily Sabah jednoznačný: vyše 76 percent voličov je za zmeny, 24 s nimi nesúhlasí.

Odporúčame:Prehľad najdôležitejších zmien, o ktorých rozhodujú Turci v referende

V priebehu nedele mohlo odovzdať svoje hlasy 55,3 milióna tureckých voličov. Turci, žijúci v zahraničí, mohli hlasovať počas dvojtýždňového obdobia, ktoré sa skončilo 9. apríla.
Viac k témam: referendum, TureckoZdroj: Webnoviny.sk - Hlasovanie v tureckom referende skončilo, priebežne vedú zástancovia zmien © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow