22. október 2018. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Hlavnou témou roka bolo podľa smeráka Blahu hnednutie

SITA  27.12.2016 27.12.2016  

Podľa Ľuboša Blahu namiesto toho, aby sa západná ľavica chopila svojej príležitosti a ponúkla alternatívu pre pracujúcich ľudí, zaoberá sa menšinovými témami.BRATISLAVA 26. decembra (WebNoviny.sk) – Rok 2016 bol podľa predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD) prelomový z viacerých hľadísk.
Ako povedal pre agentúru SITA, brexitom a americkými voľbami definitívne skončila éra neoliberálnej globalizácie. "Všade rastie nespokojnosť ľudí s globálnou nerovnosťou, sociálnou neistotou, aroganciou nadnárodného kapitálu a nespravodlivosťou. Namiesto toho, aby sa západná ľavica chopila svojej príležitosti a ponúkla alternatívu pre pracujúcich ľudí, zaoberá sa menšinovými témami," vyhlásil s tým, že práve preto je na vzostupe extrémna pravica, ktorá rastie aj v mnohých európskych krajinách.
Hlavnou témou roku 2016 bolo podľa Blahu hnednutie. "Na Slovensku, našťastie, fašizmus nemá väčší potenciál ako 10 percent, aj vďaka tomu, že sociálna demokracia nie je odtrhnutá od reality a aj vďaka tomu, že krajnú pravicu tu reprezentuje skupinka úplne vygumovaných skinheadov bez akejkoľvek úrovne," zdôraznil Blaha. Rok 2016 podľa neho ukázal, že jedinou odpoveďou na rast krajnej pravice musí byť silný sociálny štát, deglobalizácia a návrat k pracujúcim ľuďom. "Práve o tom bol rok 2016 – tí, ktorí to pochopili, ďalej politicky žijú a tí, ktorí nie, tých dejiny zmetú," dodal.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow