19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Hlina vyzval Rybníčka, aby nezakladal stranu, chce ho v KDH

SITA  16.1.2017 16.1.2017  

Ako povedal podpredseda KDH Peter Bobula, je nerozumné, nesprávne a nezodpovedné vytvárať novú politickú stranu a trieštiť politický priestor.BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) - Predseda mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina dnes vyzval primátora Trenčína Richarda Rybníčka, aby nezakladal novú konzervatívnu stranu TOSKA.
Ako Hlina povedal na tlačovej besede, podľa neho nie je najmenší dôvod zakladať ďalšiu konzervatívnu politickú stranu na Slovensku, keďže KDH po marcových parlamentných voľbách prešlo fázou záchrany a konsolidácie. "KDH prežilo, je a bude silné. Teraz sme v druhej fáze," povedal Hlina s tým, že ide o vytesňovanie priestoru tak, aby bolo zrejmé, kto predstavuje konzervatívnu politiku na Slovensku.
Odporúčame:

Richard Rybníček zakladá politickú stranu TOSKA

Politológ hodnotí šance strany TOSKA, toto Rybníčka nepoteší

Podľa Hlinu by bolo rozumné sa spojiť

Demokracia umožňuje vznik nových politických strán, čo nikto podľa predsedu kresťanských demokratov nespochybňuje.
"Naozaj nie je potrebné robiť ďalšiu novú konzervatívnu stranu. KDH je forma a forma je silná. My sme konzervatívci. Keď chce niekto robiť konzervatívnu politiku, sme pripravení spolupracovať. Chceme poprosiť a požiadať pána Rybníčka, aby zvážil našu ponuku, ktorá mu už bola adresovaná," povedal a dodal, že KDH je pripravené a stále má miesto v predsedníctve, ktoré ponúka Rybníčkovi.
"Poďme pracovať v konzervatívnom priestore pre kresťanskú demokraciu. Ponuka platí," dodal Hlina s tým, že výber nového člena v predsedníctve KDH podlieha zvoleniu na Rade KDH, ale strana je na to pripravená. Ak sa však Rybníček predsa len rozhodne stranu založiť, KDH to nebude vyhodnocovať ako konštruktívne. Podľa Hlinu by však bolo rozumné sa spojiť. "Sme pripravení ísť do zápasu o náš konzervatívny priestor, ktorý nám prirodzene patrí," dodal.
Ako povedal podpredseda KDH Peter Bobula, je nerozumné, nesprávne a nezodpovedné vytvárať novú politickú stranu a trieštiť politický priestor. "Naopak, tento priestor potrebuje zjednocovanie a spájanie. KDH je jasne hodnotovo zadefinovaná kresťanskodemokratická strana," povedal a dodal, že KDH chce konzervatívny priestor posilňovať. Podľa Bobulu netreba voličom pliesť hlavu množstvom politických subjektov.

Vznik strany TOSKA oznámil v októbri

Primátor Trenčína Richard Rybníček v októbri minulého roka oznámil, že zakladá novú politickú stranu TOSKA. Nepozdáva sa mu súčasná situácia, keď Národná rada Slovenskej republiky a samotná vláda rozhodujú o dianí v jednotlivých regiónoch Slovenska. Marcové parlamentné voľby podľa neho dopadli patom.
"Korupcia je problém celého podnikateľského prostredia," povedal Rybníček s tým, že sa snažil nájsť lepšiu cestu, ako len kritizovať súčasný stav. "To nestačí. Nie som však žiadny spasiteľ ani záchranca Slovenska, ani pravice. Cítim sa ako človek, ktorý nechce byť iba medzi tými, čo nadávajú, ale mali by sme sa posúvať ďalej, povedal v úvode svojho vyhlásenia vlani v októbri.
Jeho strana sa má hlásiť ku konzervativizmu a hlavnou programovou tézou strany má byť decentralizácia a zmena územného členenia Slovenska.
Podľa Rybníčka dnes starostovia, podnikatelia, lekári, sestričky, učitelia cítia, že krajina je nebezpečne riadená z Bratislavy. "Rastie frustrácia ľudí v regiónoch. Výsledkom je pasivita občanov, bezradnosť. Oni čakajú na niekoho, kto za nich problémy vyrieši," dodal. Tak podľa neho dostávajú priestor populistické rozhodnutia. Zdôraznil, že moc treba presunúť do jednotlivých regiónov. Chcel by, aby sa Slovensko členilo na tzv. prirodzené regióny alebo župy. "Treba preniesť kompetencie tam, kde žijú občania."
Agentúra SITA požiadala o reakciu aj Richarda Rybníčka.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow