15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Hollande už nebude kandidovať za francúzskeho prezidenta

SITA SITA SITA  1.12.2016 1.12.2016  

Francois Hollande je najneobľúbenejším francúzskym prezidentom v moderných dejinách krajiny.
PARÍŽ 1. decembra (WebNoviny.sk) - Francúzsky prezident Francois Hollande vo štvrtok v televízii oznámil, že sa v budúcoročných voľbách nebude uchádzať o opätovné zvolenie.
Socialista Hollande povedal, že sa rozhodol "nekandidovať v prezidentských voľbách", keďže "je pri zmysloch" a vie, aké sú jeho šance získať širokú podporu v rámci strany.
Rozhodnutie nekandidovať zverejnil iba niekoľko dní nato, ako jeho premiér Manuel Valls oznámil "pripravenosť" ísť do primárok ľavice, ktoré sa uskutočnia v dvoch kolách 22. a 29. januára budúceho roka. Hollande je najneobľúbenejším francúzskym prezidentom v moderných dejinách krajiny. Opakovane hovoril, že bude znova kandidovať, iba ak sa mu podarí obmedziť nezamestnanosť, ktorá sa už niekoľko rokov drží na desiatich percentách.
Do súboja o funkciu prezidenta oficiálne vstúpil bývalý minister hospodárstva Arnaud Montebourg. Oznámil, že bude kandidovať v prezidentských primárkach socialistov v januári. Montebourg má 54 rokov a o kreslo vo vláde prišiel v roku 2014 po tom, ako odsúdil propodnikateľské smerovanie Hollandovej politiky. V prejave v Paríži povedal, že je za silný štát, ktorý bude chrániť francúzsky priemysel pred "zahraničnými záujmami".
Francúzski konzervatívci si v primárkach vybrali za svojho kandidáta pre prezidentské voľby bývalého premiéra Francoisa Fillona.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow