18. január 2019. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Hrozil Londýnu teroristický útok? Polícia zadržala štyroch mužov

 17.5.2017 17.5.2017  

LONDÝN 17. mája (WebNoviny.sk) - Britská polícia zadržala v Londýne štyroch mladých mužov pre podozrenie z prípravy teroristických činov v Spojenom kráľovstve.

Odporúčame:Británia sa pripravuje na spory s EÚ, pridal sa Davis k ostrejšej slovnej prestrelke

Metropolitná polícia oznámila, že mužov vo veku 18, 24, 25 a 27 rokov zadržali na viacerých miestach východného Londýna na základe protiteroristickej legislatívy. Podozriví sú z "objednania, prípravy alebo podnecovania teroristických činov". Zatýkanie podľa polície súvisí s aktivitami v Británii, bližšie podrobnosti o predpokladaných pripravovaných činoch však nezverejnili.
V rámci vyšetrovania príslušníci policajných protiteroristických jednotiek a agenti vnútroštátnej tajnej služby popoludní naďalej prehľadávali päť domov a priestory jednej firmy vo východnej časti hlavného mesta. Britské úrady stanovili úroveň výstrahy pred medzinárodným terorizmom ako "závažnú", čo znamená, že útok je veľmi pravdepodobný.
Viac k témam: teroristický útok, Veľká BritániaZdroj: Webnoviny.sk - Hrozil Londýnu teroristický útok? Polícia zadržala štyroch mužov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow