21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

IBM X-Force: finančné inštitúcie boli v roku 2016 najčastejším cieľom kyberzločincov

 10.5.2017 10.5.2017  

Bratislava, 10. mája 2017 ( WBN/PR ) - Divízia IBM Security zverejnila výsledky prieskumu svojho tímu IBM X-Force. Vyplýva z neho, že v roku 2016 zaznamenal sektor finančných služieb v porovnaní s ostatnými odvetviami najvyšší počet kybernetických útokov. Konkrétne bolo na finančné inštitúcie zameraných o 65% viac útokov ako na ostatné rovanko veľké spoločnosti v ostatných priemyselných odvetviach.
V dôsledku toho v roku 2016 prudko narástol počet uniknutých záznamov finančných služieb na viac ako 200 miliónov - nárast o 937%. Napriek tomu, že finančný sektor v minulom roku čelil najvyššiemu počtu útokov, skončil v porovnaní s ostatnými odvetviami až na treťom mieste v počte uniknutých dát. Vyplýva to z údajov platformy Threat Intelligence spravovanej tímom IBM X-Force.
Vidina finančných ziskov spojených s firemnými zákazníckymi dátami, s ktorými operujú inštitúcie vo finančníctve, prilákala v roku 2016 rekordnú pozornosť kyberzločincov. Finančné inštitúcie sa museli v porovnaní s rokom 2015 vysporiadať s 29% nárastom počtu útokov. Kyberzločincom sa v roku 2016 podarilo odcudziť oveľa viac záznamov napriek tomu, že množstvo odhalených incidentov, sledovaných službou IBM X-Force, zostalo medziročne na rovnakej úrovni.
Prieskum sa tiež zameral na spôsoby, akými boli finančné inštitúcie v roku 2016 napadnuté. Prieskum zistil, že sektor finančných služieb bol častejšie napadnutý prostredníctvom ľudí vo vnútri organizácie (58%) než ľuďmi zvonku (42 percent). Tento fakt poukazuje tiež na to, že veľká časť únikov bola spôsobená zámernou aktivitou s cieľom poškodiť finančné inštitúcie.
Výskumný tím IBM X-Force zistil, že v roku 2016 došlo k výraznému nárastu finančnej počítačovej kriminality. Kyberzločinci sa zamerali na firemné bankové účty a služby. Analytici IBM X-Force ďalej zistili, že kyberzločinci sa v dôsledku účinnejšieho zabezpečenie veľkých finančných inštitúcií zamerali na nové subjekty. Cielili tak na menej známe ynačky v odvetví, napr. na súkromné banky alebo účty s veľkým objemom peňazí.

O divízii IBM Security

IBM Security ponúka jedno z najpokročilejších portfólií bezpečnostných produktov a služieb pre firmy. Vďaka podpore renomovanej výskumnej platformy IBM X-Force umožňujú firmám tieto produkty a služby účinne riadiť riziká a brániť sa nastupujúcim hrozbám. IBM je jednou z najväčších svetových spoločností zaoberajúcich sa výskumom, vývojom a dodávkou bezpečnostných riešení. IBM Security denne monitoruje 35 miliárd bezpečnostných udalostí vo viac ako 130 krajinách a vlastní viac ako 3000 bezpečnostných patentov.

O IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s. r. o. bola založená 7. decembra 1992. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.
Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientskych inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.
Viac k témam: Divízia IBM Security, IBM, kybernetický útokZdroj: Webnoviny.sk - IBM X-Force: finančné inštitúcie boli v roku 2016 najčastejším cieľom kyberzločincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow