15. november 2018. Leopold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Identifikovali všetky obete teroristického útoku v Berlíne

SITA  24.12.2016 24.12.2016  

Teroristický útok na vianočné trhy v Berlíne neprežilo šesť mužov a šesť žien.WIESBADEN 24. decembra (WebNoviny.sk) - V Nemecku identifikovali všetkých 12 obetí pondelkového teroristického útoku kamiónom na jeden z vianočných trhov v Berlíne. Potvrdila to v sobotu hovorkyňa Spolkového kriminálneho úradu (BKA) so sídlom vo Wiesbadene s tým, že neuviedla pohlavie nešťastníkov. Za atakom stál zrejme tuniský islamista Anis Amri, zlikvidovaný v noci na piatok na úteku v okolí Milána tamojšími policajtmi.

ÚTOK V BERLÍNE

Internetové vydanie magazínu Der Spiegel už skôr prinieslo správu o tom, že tragédiu neprežilo šesť mužov a šesť žien, medzi nimi i podľa dnešnej informácie BKA občianky ČR, Izraela a Talianska, pôvodný vodič odcudzeného kamiónu Lukasz Urban z Poľska, ako aj jedna osoba z Ukrajiny. Zvyšných sedem obetí boli občania Nemecka. Deti sa medzi obeťami nenachádzali.
Medzi desiatkami zranených, o presnom počte ktorých sa objavil ďalší údaj (53), je niekoľko ďalších cudzincov, a to okrem iného aj z Fínska či Maďarska.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow