19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Inauguráciu Trumpa narušili protesty, zatkli desiatky ľudí

SITA SITA SITA  21.1.2017 21.1.2017  

Potýčky medzi účastníkmi protestov a policajtmi, ktorí proti nim použili slzotvorné spreje a omračujúce granáty, sa odohrali len niekoľko blokov od ulíc, kadiaľ prechádzal Trumpov inauguračný sprievod. WASHINGTON 21. januára (WebNoviny.sk) - Celkove 217 ľudí bolo zatknutých a obvinených z výtržníctva počas demonštrácií vo Washingtone, ktoré sprevádzali piatkovú inauguráciu nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Šesť policajtov utrpelo pri stretoch s demonštrantami ľahké zranenia.
Médiá o tom informoval úradujúci náčelník polície v americkej metropole Peter Newsham. Potýčky medzi účastníkmi protestov a policajtmi, ktorí proti nim použili slzotvorné spreje a omračujúce granáty, sa odohrali len niekoľko blokov od ulíc, kadiaľ prechádzal Trumpov inauguračný sprievod.

ONLINE Z PREZIDENTSKÝCH VOLIEB V USA

Okrem iných prípadov výtržníctva bolo hlásené aj podpálenie jednej z limuzín, z ktorej stúpal k oblohe čierny dym. Viacero demonštrácií v okolí washingtonského Kapitolu, kde Trump skladal prezidentskú prísahu, sa zaobišlo bez násilia, približne stovka výtržníkov však podľa Newshama začala "ničiť majetok a hádzať predmety do ľudí či okien". "Táto skupinka bola z veľkej časti vyzbrojená sochormi a kladivami," dodal policajný náčelník.
Oslavy spojené s inauguráciou nového prezidenta vo Washingtone pokračujú vo večerných hodinách miestneho času troma plesmi, na ktorých by sa mal zúčastniť aj samotný Trump s manželkou Melaniou. Prezidentský pár sa predtým presunul v slávnostnom sprievode z Kapitolu pred Biely dom, kde sledoval zo špeciálnej tribúny prehliadku armádnych a iných súborov.
Odporúčame:

34 divokých rokov Donalda Trumpa na ceste za miliardami

 

Profil novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa

 

Obama nechal v Oválnej pracovni list pre Trumpa

 

Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri scenáre podľa expertov

 

Prezident USA sídli v Bielom dome, meno mu dal Roosevelt

 

Harold má 91 rokov a 18.-krát bude na inaugurácii prezidenta

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow