30. november 2020. Ondrej/Andrej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Indonézske lietadlo sa zrútilo do mora, pasažierov nenašli

SITA SITA SITA  3.12.2016 3.12.2016  

Na palube sa nachádzali piati členovia posádky a osem pasažierov, všetci boli policajti.
JAKARTA 3. decembra (WebNoviny.sk) - Lietadlo indonézskej polície s 13 ľuďmi na palube sa zrútilo do mora. Informovala o tom polícia.
Dvojmotorové turbovrtuľové lietadlo typu M28 Skytruck štartovalo v meste Pangkal Pinang a letelo na medzinárodné letisko na ostrove Batam (neďaleko Singapuru), keď havarovalo do mora pri ostrovoch Lingga, ktorá patria do provincie Riau.
Na palube sa nachádzali piati členovia posádky a osem pasažierov, všetci boli policajti. Stroj stratil kontakt s letovými dispečermi uprostred dopoludnia, asi 50 minút po štarte. Pátrači našli v mori medzi ostrovmi Mensanak a Sebangka časti sedadiel a zásoby, ktoré podľa presvedčenia úradov pochádzajú práve z policajného lietadla. Osud 13 ľudí na palube je však stále neznámy.
Dedinčania našli sedadlo aj tašku s mobilným telefónom a policajnými dokumentmi, uviedol šéf Národnej a záchrannej služby Henry Bambang Soelistyo. Miestne médiá s odvolaním sa na veliteľa námornej základe v metropole provincie Riau, v Tanjung Pinang, informovali, že dedinčania vytiahli z mora telá. Avšak Soelistyo túto správu zatiaľ nepotvrdil.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow