29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Iniciatíva učiteľov organizuje lampiónový sprievod

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Suma v návrhu rozpočtu pre slovenské školstvo na kvalitné vzdelávanie nestačí, hovorí Vladimír Crmoman z Iniciatívy slovenských učiteľov.BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Iniciatíva slovenských učiteľov organizuje v predvečer osláv výročia nežnej revolúcie lampiónový sprievod.
Ako uviedol Vladimír Crmoman z iniciatívy, 27 rokov od prelomovej udalosti v novembri 1989 chcú poukázať na to, že vlády na Slovensku systematicky prehliadajú potreby školstva a svojím postojom oberajú deti o šancu uspieť v dnešnom globalizovanom svete.
"Cieľom akcie je zahasiť pasivitu v nás a zažať svetielko našej občianskej angažovanosti. O pár dní budú poslanci Národnej rady SR schvaľovať rozpočet pre slovenské školstvo na ďalšie obdobie. To, čo predkladá vláda na schválenie, určite na kvalitné vzdelávanie nestačí," uviedol Crmoman s tým, že chcú informačnou kampaňou vyvinúť tlak na politikov, aby budúcnosť detí bola pre nich hodná investičných stimulov, aké dávajú zahraničným spoločnostiam.
Sprievod svetiel sa začne v stredu 16. novembra o 17:11 na Námestí slobody v Bratislave a povedie na Rybné námestie. Rovnaký deň a čas sa uskutoční aj v Martine od Mestskej scény cez Divadelné námestie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow