21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Iracké sily narazili v bitke o Mósul na odpor nepriateľa

SITA SITA SITA  19.11.2016 19.11.2016  

Postup irackej armády v boji proti militantom z Islamského štátu spomalil tuhý odpor bojovníkov IS, ktorí spustili paľbu aj z granátometov a mínometov.MÓSUL 19. novembra (WebNoviny.sk) - Iracká armáda čelí vo východnej časti Mósulu tuhému odporu militantov z teroristickej organizácie Islamský štát (IS), informoval o tom v sobotu veliteľ irackých špeciálnych síl Sámí Arídí.
Generálmajor Arídí podľa agentúry AP uviedol, že po piatkovom úplnom oslobodení štvrte Tahrír sa jeho jednotky v sobotu ráno presúvali do susedných štvrtí Muharabín a Ulama. Narazili však na prudký odpor militantov, ktorí spustili paľbu aj z granátometov a mínometov.
Irackí vojaci sa k Mósulu sťahujú z viacerých smerov. Elitné jednotky irackej armády tvoria ich predvoj a mali sa dostať hlbšie do vnútra mesta, narážajú však na odpor nepriateľa a stále bojujú na predmestiach na východe Mósulu. Bitka o Mósul sa začala 17. októbra.
Na pozície IS v okolí Mósulu útočia príslušníci irackej armády, polovojenských kurdských jednotiek péšmarga, sunnitských kmeňových jednotiek a Bagdadom schválených šiitských milícií. Zo vzduchu ich podporuje medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow