26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Iracké sily postupujú z východu do severných častí Mósulu

SITA SITA SITA  16.11.2016 16.11.2016  

Irackým vládnym silám pomoc pri ich pozemnej ofenzíve poskytuje spojenecké letectvo a delostrelectvo. MÓSUL 16. novembra (WebNoviny.sk) - Elitné jednotky irackej armády v stredu za podpory spojeneckých lietadiel začali prenikať hlbšie do severoirackého mesta Mósul. Agentúra AP informovala, že džihádistický Islamský štát (IS), ktorý mesto ovláda od roku 2014, nasadil boja proti postupujúcim vládnym silám raketové strely a samovražedných atentátnikov.
Podľa AP sa iracké jednotky opevnili vo východnej časti mesta a postupujú smerom na sever, k štvrti Tahrír, odkiaľ civilisti pred očakávanými bojmi ušli. Irackým vládnym silám pomoc pri ich pozemnej ofenzíve poskytuje spojenecké letectvo a delostrelectvo. Irackí vojaci sa k Mósulu sťahujú z viacerých smerov. Elitné jednotky irackej armády tvoria ich predvoj a mali sa dostať hlbšie do vnútra mesta, narážajú však na odpor nepriateľa a stále bojujú na predmestiach na východe Mósulu.
Odporúčame:

Iracké sily úspešne vytláčajú islamistov z východného Mósulu

Od minulého týždňa vládne sily spomalili postup, aby minimalizovali riziko strát na životoch z radov civilistov, keďže islamistické oddiely podnikajú útoky z hustejšie osídlených častí mesta. Veľmi častým nástrojom ich útokov sú samovražední atentátnici, ktorí sa odpaľujú v autách naloženými výbušninami.
Bitka o Mósul sa začala 17. októbra. Na pozície IS v okolí Mósulu útočia príslušníci irackej armády, polovojenských kurdských jednotiek péšmarga, sunnitských kmeňových jednotiek a Bagdadom schválených šiitských milícií. Zo vzduchu ich podporuje medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow