24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Iracké sily sa pokúšajú oslobodiť ďalšiu štvrť Mósulu

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

Vládne sily napriek ostreľovaniu nepriateľa opatrne napredujú.BAGDAD 22. novembra (WebNoviny.sk) - Iracké vládne sily, ktoré sa zúčastňujú na operácii na dobytie mesta Mósul, dostali za úlohu zmocniť sa štvrte susediacej s už dobytým sektorom na východe mesta. Pri svojom postupe narazili na veľký odpor džihádistov z Islamského štátu (IS), informovala agentúra AP.
Podľa vyhlásenia Hajdára Fázila, brigádneho generála irackej armády, bojovníci IS útočia na vládnych vojakov, ktorí sa snažia postúpiť do husto osídlenej štvrte az-Zuhúr. Islamisti do bojov nasadili raketomety a mínomety. Fázil však uviedol, že vládne sily napriek ostreľovaniu nepriateľa "opatrne napredujú".
Odporúčame:

Iracké vládne jednotky prehľadávajú obsadené štvrte Mósulu

Bitka o Mósul sa začala 17. októbra. Na pozície IS v okolí Mósulu útočia príslušníci irackej armády, kurdských polovojenských jednotiek péšmarga, sunnitských kmeňových jednotiek a Bagdadom schválených šiitských milícií. Zo vzduchu ich podporuje medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi.
Vládni vojaci sa k Mósulu sťahujú z viacerých smerov. Elitné jednotky irackej armády zaznamenali najrýchlejší postup a ovládli časť mesta ležiacu východne od rieky Tigris. Ich napredovanie sa vstupom do mesta spomalilo, keďže sa snažia vyhnúť obetiam na životoch z radov civilného obyvateľstva, ktoré v Mósule uviazlo. Tým možno podľa AP vysvetliť aj fakt, že viac ako mesiac po začatí operácie sú vládne sily ešte stále asi desať kilometrov od centra mesta.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow