25. máj 2019. Urban. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Iracké vládne sily obnovili ofenzívu v Mósule

SITA  29.12.2016 29.12.2016  

Postup irackých vládnych jednotiek v rámci operácie, ktorej cieľom je znovudobytie poslednej mestskej bašty IS v Iraku, spomaľovali v ostatných dvoch týždňoch nielen bojové akcie islamistov, ale aj nepriaznivé počasie. BAGDAD 29. decembra (WebNoviny.sk) - Iracké vládne sily zintenzívnili vo štvrtok bojové operácie v severoirackom meste Mósul, ktoré je od roku 2014 v rukách militantov z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).
Útok irackých špeciálnych jednotiek, armády a policajných oddielov s podporou letectva sa začal nadránom v piatich štvrtiach Mósulu a podľa agentúry AP sa stretol s húževnatým odporom islamistov. V uliciach sa rozliehala guľometná paľba a mestom otriasali výbuchy.
Postup irackých vládnych jednotiek v rámci operácie, ktorej cieľom je znovudobytie poslednej mestskej bašty IS v Iraku, spomaľovali v ostatných dvoch týždňoch nielen bojové akcie islamistov, ale aj nepriaznivé počasie.
Bitka o znovudobytie Mósulu sa začala 17. októbra. Na pozície islamistov v okolí mesta útočia príslušníci irackej armády, kurdských polovojenských jednotiek péšmarga, sunnitských kmeňových jednotiek a Bagdadom schválených šiitských milícií. Zo vzduchu ich podporuje medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow