19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Iracké vládne sily spustili ofenzívu v západnom Mósule

 4.5.2017 4.5.2017  

BAGDAD 4. mája (WebNoviny.sk) - Iracké vládne sily spustili vo štvrtok ofenzívu na severnom okraji západnej časti mesta Mósul, kde militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) stále ovládajú viacero štvrtí. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie irackej armády.
Ofenzíva sa začala ráno a iracké sily s nadšením postupujú v boji proti extrémistom za "víťazstvom alebo mučeníctvom", uvádza sa vo vyhlásení irackej armády.

Odporúčame:Islamský štát vtrhol do dediny v Sýrii, pozabíjal ženy a deti

Postup irackých síl v západnej časti Mósulu spomaľujú urputné boje v klaustrofóbnom mestskom prostredí, ako aj skutočnosť, že militanti využívajú ako ľudské štíty státisíce civilistov, ktorí v meste uviazli.
Islamský štát obsadil Mósul po bleskovom útoku v polovici roku 2014. Ak sa podarí džihádistov z Mósulu vytlačiť, môže to znamenať definitívny koniec existencie irackej časti ich samozvaného kalifátu, ktorý sa rozprestiera aj na územiach susednej Sýrie.
Bitka o Mósul prebieha od vlaňajšieho októbra. Jeho východnú časť vyhlásili iracké sily za "oslobodenú" už v januári.
Viac k témam: bitka o Mósul, Irak, Islamský štátZdroj: Webnoviny.sk - Iracké vládne sily spustili ofenzívu v západnom Mósule © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow