25. september 2018. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Iránski bezdomovci šokovali prezidenta, prespávajú v hroboch

SITA  28.12.2016 28.12.2016  

V meste Šahríár, približne 20 kilometrov západne od hlavného mesta Teherán, prespávajú chudobní ľudia a ľudia bez domova v hroboch.TEHERÁN 28. decembra (WebNoviny.sk) - Irán šokovali fotografie, ktoré zachytávajú ľudí bez domova, ako spia v hroboch na predmestí metropoly Teherán.
Sériu fotografií nafotil miestny fotograf na voľnej nohe Saíd Gholámhosejní v meste Šahríár približne 20 kilometrov západne od hlavného mesta.
Šokujúce snímky v stredu komentoval aj iránsky prezident Hasan Rúhání: "Počuli sme, že niektorí chudobní ľudia a ľudia bez domova spia na kartónoch alebo pod mostmi, ale nepočuli sme, že spia v hroboch!" Rúhání zdôraznil, že vláda nemôže pripustiť, aby bezdomovci žili v takýchto podmienkach.
Iránske hospodárstvo sa stále nachádza v komplikovanej situácii aj napriek tomu, že Teherán nedávno so svetovými veľmocami uzavrel dohodu o svojom jadrovom programe, na základe ktorej došlo k stiahnutiu ekonomického embarga na islamskú republiku.
Agentúra AP upozornila, že v Iráne sa v máji uskutočnia prezidentské voľby a predpokladá sa, že Rúhání bude kandidovať na druhé funkčné obdobie v úrade.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow