27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Islamský štát spustil útok proti vládnym vojakom v Mósule

SITA SITA SITA  7.12.2016 7.12.2016  

Iracká armáda v utorok prenikla do juhovýchodnej mósulskej štvrte as-Salám a obsadila tamojšiu nemocnicu, potom však musela čeliť tvrdému odporu militantov IS. MÓSUL 7. decembra (WebNoviny.sk) - Militanti extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) spustili v noci na stredu útok proti irackým bezpečnostným silám v juhovýchodnej časti Mósulu s názvom as-Salám. Útok prišiel deň po tom, ako vojaci postúpili hlbšie do mesta.
Seržant irackej armády Hakím Saranbí vyhlásil, že útok "spôsobil ťažké straty", ale ďalšie podrobnosti neuviedol. Predstavitelia irackého ministerstva obrany v Bagdade sa zatiaľ k informáciám nevyjadrili.
Iracká armáda v utorok prenikla do juhovýchodnej mósulskej štvrte as-Salám a obsadila tamojšiu nemocnicu, potom však musela čeliť tvrdému odporu militantov IS. Ráno bolo vidieť pohybovať sa juhovýchodnou štvrťou konvoje desiatok obrnených vozidiel irackých špeciálnych síl a armádnych terénnych vozidiel typu Humvee.
Irackí vládni vojaci a polovojenské sily spustili v októbri za podpory medzinárodnej koalície vedenej Spojenými štátmi operáciu, zameranú na vytlačenie IS z Mósulu, druhého najväčšieho irackého mesta a poslednej mestskej bašty IS v krajine.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow