1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Island prinúti firmy vyplácať rovnakú mzdu bez ohľadu na pohlavie

 8.3.2017 8.3.2017  

REYKJAVÍK 8. marca (WebNoviny.sk) - Island sa zrejme stane prvou krajinou sveta, ktorá prinúti zamestnávateľov dokazovať, že platia zamestnancom rovnakú mzdu bez ohľadu na pohlavie, sexuálnu orientáciu, etnickú či národnostnú príslušnosť.
Vláda tejto malej severskej krajiny v stredu oznámila, že hodlá zaviesť štandard rovnakej mzdy. Ten bude vyžadovať od zamestnávateľov s viac ako 25 zamestnancami, aby zabezpečili, že im budú za tú istú prácu vyplácať rovnakú mzdu.
Island chce do roku 2022 zlikvidovať rozdiel v mzdách medzi pohlaviami. Minister pre rovnosť a sociálne veci Thorsteinn Víglundsson dnes - na Medzinárodný deň žien - oznámil, že "je správny čas urobiť niečo radikálne v tejto záležitosti".
V októbri tisíce islandských žien odišli z práce o 14:38 h na protest proti rozdielnym mzdám, aké berú za rovnakú prácu ženy a muži. Ľudskoprávne organizácie bojujúce za práva žien vyrátali, že v dôsledku tohto rozdielu ženy každý deň od 14:38 h pracujú zadarmo.
Viac k témam: Island, mzdy, platyZdroj: Webnoviny.sk - Island prinúti firmy vyplácať rovnakú mzdu bez ohľadu na pohlavie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow