19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Itir odobrali titul Miss Turecka a hrozí jej väzenie, dôvodom je príspevok na sociálnej sieti

 7.12.2017 7.12.2017  

ANKARA 7. decembra (WebNoviny.sk) - Tureckí prokurátori žiadajú najvyšší trest odňatia slobody vo výške jedného roka pre bývalú kráľovnú krásy.
Osemnásťročná Itir Esen prišla o titul Miss Turecko 2017 len deň po súťaži pre príspevok na sociálnej sieti, ktorým údajne urazila obete minuloročného pokusu o štátny prevrat. Prokurátori ju obvinili z "vážnej urážky časti verejnosti", ktorú spôsobila svojím komentárom k prebiehajúcim spomienkam na pokus o štátny prevrat z 15. júla 2016.
Modelka a študentka univerzity akýkoľvek úmysel urážať odmietla. Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter uviedla: "Na deň mučeníkov 15. júla som dostala svoje dni. Pripomínam si tento deň krvácaním, ktoré predstavuje krv mučeníkov".

Odporúčame:Turecko a Palestína sa vyhrážajú Trumpovi, ak uzná Jeruzalem za hlavné mesto Izraela

Po odhalení vyvolal príspevok na sociálnych sieťach pobúrenie. Súd musí schváliť žalobu ešte predtým, ako stanovia deň začiatku procesu.
Viac k témam: Miss, súd, TureckoZdroj: Webnoviny.sk - Itir odobrali titul Miss Turecka a hrozí jej väzenie, dôvodom je príspevok na sociálnej sieti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow