22. január 2019. Zora. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Izraelský premiér vidí potenciál na zmenu, Trumpova politika má viesť k mieru na Blízkom východe

 22.5.2017 22.5.2017  

JERUZALEM 22. mája (WebNoviny.sk) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pochválil amerického prezidenta Donalda Trumpa za zmeny v americkej politike voči Iránu a nazval ich povzbudivými signálmi, že na Blízkom východe bude možné dosiahnuť mier. Informovala o tom agentúra DPA.
"Spoločné nebezpečenstvo môže z nepriateľov urobiť spojencov. Práve v tom vidíme niečo nové a potenciálne veľmi sľubné," uviedol Netanjahu v Jeruzaleme na spoločnej tlačovej konferencii s Trumpom.

Odporúčame:Prezident USA Trump sa modlil pri Múre nárekov, na stretnutí s Rusmi Izrael nespomínal

"Po prvý raz za mnohé roky... tu vidím potenciál na zmenu," povedal podľa DPA izraelský premiér.
Americký prezident nazval dosiahnutie mieru na Blízkom východe "jednou z najkomplikovanejších dohôd vôbec", ale zároveň vyslovil nádej, že sa ju napokon podarí dosiahnuť.
Trump pricestoval do Jeruzalema zo Saudskej Arábie, kde sa vyjadril kriticky na adresu Iránu, čo je podľa DPA v ostrom protiklade k politike, ktorú voči islamskej republike uplatňoval jeho predchodca v Bielom dome Barack Obama.
Viac k témam: Benjamin Netanjahu, Donald Trump, Izrael, USAZdroj: Webnoviny.sk - Izraelský premiér vidí potenciál na zmenu, Trumpova politika má viesť k mieru na Blízkom východe © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow