29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ja a Trump si želáme normalizáciu vzťahov, potvrdil Putin

NextFuture NextFuture NextFuture  21.11.2016 21.11.2016  

Ruský prezident Vladimir Putin sa vyjadril aj k svojmu krátkemu rozhovoru s dosluhujúcim americkým prezidentom Barackom Obamom.LIMA 21. novembra (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu v Peru vyhlásil, že on a novozvolený americký prezident Donald Trump majú spoločný záujem o normalizáciu vzťahov medzi USA a Ruskom.

Putin na tlačovej konferencii v peruánskej metropole Lima po summite Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) uviedol, že Trump "potvrdil svoj záujem o normalizáciu vzťahov s Ruskom" v ich nedávnom telefonáte. "A ja som, prirodzene, potvrdil to isté," dodal Putin, ktorého citovala tlačová agentúra AP.
Odporúčame:

Obama a Putin si vymenili pár slov na summite APEC

Putin tiež v Lime vyhlásil, že vo väčšine krajín je veľký rozdiel medzi "predvolebnou rétorikou a skutočnou politikou", a tak si treba počkať, ako dobre sa bude vyvíjať situácia a aký úspešný bude Trump v riešení problémov vo svojej krajine.
Putin sa takisto vyjadril k svojmu krátkemu rozhovoru s prezidentom Barackom Obamom, ktorý absolvoval v nedeľu už skôr. Podľa Putina obaja lídri uznali, že dialóg medzi USA a Ruskom "je náročný". Ruský prezident povedal, že bude rád, ak Obama zavíta do Ruska.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow