19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Jan, ktorý sa chcel pridať k islamistom, zostáva vo väzbe

SITA  19.1.2017 19.1.2017  

Jan S. je obvinený z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku v štádiu prípravy, za čo môže dostať až 15 rokov väzenia.PLZEŇ 19. januára (WebNoviny.sk) - Mladík z Českej republiky Jan S., ktorý sa podľa obžaloby chcel pridať k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) v Sýrii, zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom krajský súd v Plzni. Proces sa začne vo februári, informoval spravodajský portál Novinky.cz.
Obžalovaný zostáva vo väzbe, lebo podľa súdu stále trvá obava, že by ušiel alebo by mohol pokračovať v trestnom čine, ktorý pripravoval. Hovorca súdu David Unger tiež uviedol, že mladík pochádzajúci z okresu Plzeň nepodal proti rozhodnutiu súdu sťažnosť.
Jan S. (21) je obvinený z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku v štádiu prípravy, za čo môže dostať až 15 rokov väzenia.
Čecha zadržali v januári 2016 tureckí policajti na letisku v Istanbule, keď prestupoval na let do mesta Gaziantep pri turecko-sýrskych hraniciach. Práve z toho mesta sa vydávajú do Sýrie záujemcovia o boj v radoch Islamského štátu. Keď sa mladík tureckým policajtom priznal, že chcel cestovať ďalej do Sýrie a pridať sa tam k IS, poslali ho naspäť do Česka, pripomenuli Novinky.cz.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow