28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Jána Slotu obžalovali z ohrozovania mravnej výchovy

SITA  3.2.2017 3.2.2017  

V prípade uznania viny hrozí exšéfovi SNS trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov.ŽILINA/BRATISLAVA 3. februára (WebNoviny.sk) - Bývalého šéfa Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu obžaloval prokurátor Krajskej prokuratúry Žilina z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže.
"O podanej obžalobe bude rozhodovať Okresný súd Žilina. V prípade uznania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov," uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajskej prokuratúru Žilina Milan Cisarik.
Niekdajší predseda národniarov sa podľa prokurátora v rokoch 2014 a 2015 opakovane stretával s mladistvými dievčatami v reštauráciách a nočných podnikoch. "V ich prítomnosti konzumoval alkohol, platil im alkohol a mal pred nimi sexuálne narážky," dodal Cisarik.
Na prípad prvý upozornil denník Nový Čas na jeseň 2015. Žilinská polícia prijala 20. novembra 2015 trestné oznámenie na Slotu za údajné znásilnenie. Podľa Nového Času trestné oznámenie podali dve dievčatá vo veku 15 a 16 rokov. Jedna z nich tvrdila, že ju Slota najprv opil a dal aj nejakú tabletku.
Udalosť sa údajne stala 17. septembra 2015 v centre Žiliny. Polícia v súvislosti s prípadom urobila v dome Slotu raziu. Bývalý predseda národniarov pre Nový Čas povedal, že za celou záležitosťou je krádež 800 eur, ktoré mu vraj zmizli z peňaženky v jednej krčme, pričom za zlodejku označil jedno z dievčat.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow