26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Janukovyča volajú na výsluch pre podozrenie z vlastizrady

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Vznesenie podozrenia zo spáchania vlastizrady voči Viktorovi Janukovyčovi oznámil ukrajinský generálny prokurátor Jurij Lucenko v pondelok počas prestávky v zasadaní súdu v Kyjeve.KYJEV 29. novembra (WebNoviny.sk) - Ukrajinská generálna prokuratúra predvolala na výsluch exprezidenta Viktora Janukovyča, ktorý je podozrivý zo spáchania vlastizrady. Ako v utorok informovala agentúra Ukrinform, Janukovyč je predvolaný na výsluch, ktorý sa uskutoční 5. a 9. decembra na Hlavnej vojenskej prokuratúre v Kyjeve.
Vznesenie podozrenia zo spáchania vlastizrady voči Janukovyčovi oznámil ukrajinský generálny prokurátor Jurij Lucenko v pondelok počas prestávky v zasadaní súdu v Kyjeve, ktorý Janukovyča vypočúval ako svedka v prípade streľby do protivládnych demonštrantov z februára roku Lucenko dodal, že okrem vlastizrady je Janukovyč podozrivý z napomáhania orgánom Ruskej federácie v úmyselných činoch spáchaných s cieľom zmeniť hranice územných celkov a štátnych hraníc Ukrajiny.
Odporúčame:

Voči Janukovyčovi vzniesli podozrenie z vlastizrady

Janukovyč žiadal Putina o vyslanie ruských vojsk na Ukrajinu

Bol som proti použitiu zbraní na Majdane, bráni sa Janukovyč

Podozrivý je aj z narušenia poriadku a rozpútania agresívnej vojny. Vzhľadom na to, že Janukovyč sa zdržiava mimo územia Ukrajiny, nereaguje na výzvy ukrajinských súdov a skrýva sa pred nimi, Lucenko svoje oznámenie o vznesení podozrenia vyslovil ústne. Následne ho v písomnej forme odovzdal aj Janukovyčovmu advokátovi.
Predvolanie na výsluch bolo zaslané aj na všetky známe adresy, na ktorých by sa Janukovyč mohol zdržiavať: v Kyjeve, v obci Novi Petrivci v Kyjevskej oblasti a v ruskom Rostove na Done. Viacerí ukrajinskí právnici medzičasom upozornili, že ústne oznámenie o vznesení podozrenia nemá prakticky nijakú právnu silu a je nutné doručiť ho v písomnej forme.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow