24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Južná Kórea bude aj napriek varovaniam pokračovať v rokovaniach so Severnou Kóreou

 18.1.2018 18.1.2018  

SOUL 18. januára (WebNoviny.sk) - Južná Kórea bude pokračovať v spoločných rokovaniach so Severnou Kóreou s "čistým zrakom". Reagovala tak na varovania, že Pchjongjang by mohol hrať o čas s cieľom pokračovať vo svojom jadrovom programe.
"Musíme to využiť čo najviac," povedala pre britskú spravodajskú stanicu BBC juhokórejská ministerka zahraničia Kang Kjung-wha.
"Myslím, že rozumieme Severnej Kórei lepšie než ktokoľvek iný, máme so Severnou Kóreou do činenia už desaťročia, kde-tu so sériou rokovaní," uviedla ministerka. V nedávnej minulosti podľa jej slov nedošlo k žiadnej významnejšej debate, aktuálne rokovania preto považuje za "príležitosť".

Odporúčame:Čínske ministerstvo zahraničných vecí protestovalo, nepozvali ho na rokovanie o Severnej Kórei

Severná a Južná Kórea sa v stredu dohodli, že na nadchádzajúcej zimnej olympiáde v Južnej Kórei budú ich tímy pochodovať pod spoločnou vlajkou. Rozhovory sa konajú v čase, keď sa Spojené štáty a ich spojenci dohodli na pokračovaní tlaku na autoritársky režim.
Americký minister zahraničia Rex Tillerson v stredu vyhlásil, že vláda v Pchjongjangu je zodpovedná za utrpenie svojho ľudu v dôsledku ekonomických sankcií uvalených na krajinu pre jej jadrový program. Vyjadril však presvedčenie, že ju nakoniec dotlačia k rokovaciemu stolu.
Viac k témam: Južná Kórea, KĽDR, Severná KóreaZdroj: Webnoviny.sk - Južná Kórea bude aj napriek varovaniam pokračovať v rokovaniach so Severnou Kóreou © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow