26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kaliňákovo ministerstvo zaplatí 35 miliónov za ďalší Airbus

SITA  19.12.2016 19.12.2016  

Lietadlo Airbus A-319 už bolo v minulosti využívané, rovnako ako ďalšie stroje, ktoré ministerstvo kúpilo v priebehu tohto roka.BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) - Za ďalší Airbus, ktorý pribudne do letky ministerstva vnútra, zaplatí Slovensko 34 990 000 eur. Uvádza sa to v zmluve medzi rezortom vnútra a švajčiarskou spoločnosťou Comlux Managment AG, ktorú zverejnili na Centrálnom registri zmlúv. Lietadlo Airbus A-319 už bolo v minulosti využívané, rovnako ako ďalšie stroje, ktoré ministerstvo kúpilo v priebehu tohto roka.
Letka ministerstva vnútra momentálne disponuje jedným lietadlom Airbus A-319, ktoré je v službe od júna 2016. Ministerstvo tiež kúpilo dva stroje holandskej výroby Fokker 100, pričom jeden už má k dispozícii a očakáva dodanie druhého.
Ako záložný stroj má rezort aj jedno ruské lietadlo Tupolev Tu-154. Letka rezortu disponuje aj vrtuľníkmi. Momentálne využíva dva stroje kanadsko-americkej výroby Bell 429 a dva ruské stroje Mi-171. V pláne má pritom kúpiť aj ďalšie nové stroje.
Odporúčame:
Lietadlá letky ministerstva vnútra slúžia najmä na prepravu najvyšších ústavných činiteľov, humanitárne lety alebo na evakuáciu slovenských občanov zo zahraničia, vrtuľníky asistujú napríklad pri záchranných prácach, hasení požiarov, výcvikoch alebo policajno-pátracích akciách.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow