16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kapitán lode, v ktorej zomrelo 850 migrantov, pôjde za mreže

SITA SITA SITA  13.12.2016 13.12.2016  

V podpalubí lode boli podľa svedkov zamknuté stovky afrických a bangladéšskych migrantov. RÍM 13. decembra (WebNoviny.sk) - Taliansky súd vymeral v utorok 18-ročný väzenský trest tuniskému kapitánovi, ktorého usvedčil z vlaňajšieho tragického potopenia lode s migrantmi v Stredozemnom mori. Pri nešťastí vtedy zahynulo minimálne 850 ľudí, informovali talianske médiá.
Tunisan Muhammad Alí Málik pred súdom v sicílskej Catanii čelil obvineniam z neúmyselného zabitia viacerých osôb, zo zavinenia stroskotania lode a tiež z napomáhania nelegálnej migrácii. Sudcovia ohľadne výšky trestu vyhoveli požiadavke obžaloby.
Súčasne udelili päťročný väzenský trest Sýrčanovi Mahmúdovi Bichitovi, ktorý bol zástupcom lodného kapitána a ktorý čelil len obvineniu z napomáhania nelegálnej migrácii. Prokuratúra pre neho žiadala šesť rokov väzenia.
Potopenie plavidla z 18. apríla 2015 prežilo iba približne 28 ľudí - ide o katastrofu s najväčším počtom obetí v Stredozemnom mori za posledné desaťročia. V podpalubí lode boli podľa svedkov zamknuté stovky afrických a bangladéšskych migrantov.
Bezprostredne po tragédii vylovili 24 mŕtvych tiel, zatiaľ čo stovky ďalších objavili počas následného pátrania a pri vyzdvihnutí vraku lode z morského dna.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow